Wyprawka dla świnki morskiej

Świnka morska to niewielkie, radosne i niesamowicie przyjazne zwierzątko, które szybko się oswaja. Opieka nad świnką nie jest trudna i czasochłonna, jednak bez wątpienia wymaga odpowiedniego przygotowania. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla świnki morskiej?

Klatka dla świnki morskiej

Podstawowym elementem wyprawki dla świnki morskiej jest klatka, w której zwierzątko będzie spędzać większość czasu. Im większa klatka, tym lepiej! Aby zapewnić zwierzątku odpowiednie warunki do komfortowego życia, warto kupić klatkę o długości minimum 80 cm. Klatka nie musi być przy tym wysoka – świnki nie skaczą i nie wspinają się.

Dno klatki należy pokryć warstwą specjalnej ściółki. Najlepszym wyborem będzie drewniana lub granulowana ściółka przeznaczona stricte dla gryzoni. W klatce możemy umieścić domek dla świnki, w którym będzie mogła się schować – to zapewni jej poczucie bezpieczeństwa. Ponadto przyda się poidełko, miseczka na jedzenie oraz drabinka na sianko. 

Czym karmić świnkę morską?

Świnki morskie to prawdziwe łakomczuchy! Bez żadnej kontroli najchętniej zjadłyby wszystko i w każdej ilości. Zadaniem właściciela zwierzęcia jest nie dopuścić do takiej sytuacji, ponieważ może być potencjalnie niebezpieczne dla jego zdrowia. Dieta świnki morskiej powinna być odpowiednio zbilansowana i dopasowana do specyficznych potrzeb żywieniowych pupila. Aby mieć pewność, że świnka otrzyma wszystko, czego potrzebuje, warto kupić gotowy pokarm przeznaczony dla gryzoni. Karma dobrej jakości powinna zawierać trawy, zioła i warzywa. Bardzo ważny jest dodatek witaminy C – organizm świnek nie wytwarza tej witaminy, a ma na nią spore zapotrzebowanie.

Dietę świnki morskiej można uzupełnić różnymi smakołykami – w tym świeżymi warzywami i owocami, specjalnymi kolbami i dropsami, siankiem i suszonymi ziołami. Śwince należy również zapewnić dostęp do świeżej wody.

Dodatkowe akcesoria

Wyprawkę dla świnki morskiej możemy uzupełnić o niewielki transporter, który umożliwi komfortowe i bezpiecznie przenoszenie świnki. Dodatkowo można zaopatrzyć się w szczotkę bądź grzebień do czesania – szczególnie w przypadku świnek długowłosych. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup specjalnego sprayu, który usunie nieprzyjemne zapachy z klatki. 

Wyprawka dla świnki morskiej – pełna lista

Podsumujmy sobie wszystkie informacje. Aby zapewnić śwince morskiej komfortowe warunki do życia, powinniśmy kupić:

  • odpowiednio dużą klatkę, wyposażoną w specjalne podłoże, domek, miseczkę, poidełko i ewentualnie drabinkę na siano,
  • karmę przeznaczoną dla świnek, dodatkowe smakołyki oraz preparat z witaminą C,
  • szczotkę do czesania świnki,
  • transporter,
  • spray niwelujący nieprzyjemne zapachy. 

Kompletując wyprawkę dla świnki morskiej, warto zajrzeć na stronę aquaelzoo.pl. Sklep dla świnek morskich proponuje solidne klatki z różnym wyposażeniem, domki ze sklejki drewnianej, bezpieczne transportery, poidełka o różnych pojemnościach, żwirki i ściółki, a także wysokiej jakości, pełnoporcjowe karmy i przysmaki. Ofertą są wyłącznie najlepsze produkty, pochodzące od takich firm jak Comfy, Cunipic oraz Versele-Laga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here