Jaka karma dla psa jest odpowiednia

Podczas wychowywania psa ważna jest nie tylko zabawa oraz wychodzenie z czworonogiem na regularne spacery. Niezwykle ważną rolę pełni także właściwe dokarmianie psa. Dzięki temu zwierzak może prawidłowo się rozwijać. Jaka karma dla owczarka niemieckiego? Jakie składniki odżywcze powinny znajdować się w psiej karmie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań poznasz po przeczytaniu poniższego tekstu.

Karma dla owczarka niemieckiego — ważna jest nie tylko ilość, ale także jakość

Częstym, choć popełnianym w dobrej wierze błędem jest przekarmianie psa, tzn. dostarczanie mu zbyt dużej ilości karmy. Zbyt duża ilość pokarmu może spowodować u zwierzęcia między innymi problemy z nadwagą (otyłością) oraz kłopoty w funkcjonowaniu układu trawiennego. To właśnie dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nie przekarmianie zwierzaka, lecz stosowanie lepszej jakościowo karmy zawierających cenne dla organizmu składniki spożywcze. Zasada ta obowiązuje w przypadku właściwie każdej rasy psa.

Jakie witaminy dla psa są konieczne?

Podczas wychowywania psa należy zadbać nie tylko o wystarczającą ilość pożywienia, ale także — co jest równie ważne — dostarczać zwierzakowi odpowiednią ilość cennych składników odżywczych. O jakich substancjach mowa? Z pewnością zainteresuje Cię informacja, że składniki odżywcze kluczowe dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowanie zwierzaka są w większość takie same, jak ma to miejsce w przypadku ludzkiego organizmu. A zatem, dieta przeznaczona dla psa (na przykład owczarka niemieckiego) powinna zawierać między innymi następujące rodzaje składników odżywczych:

  • witaminy: A, B, C, E, K,
  • magnez,
  • wapń.

Dlaczego jest to konieczne? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: wyżej wymienione składniki zapewniają organizmowi zwierzęcemu prawidłowe funkcjonowanie i wzmacniają odporność na różnego rodzaju choroby. Przykładowo, witaminy dla psa przyczyniają się do wzmocnienia skóry i sierści (odpowiadają za to przede wszystkim witaminy A oraz B).

Z kolei witaminy C oraz sprawiają, że organizm psa w mniejszym stopniu ulega procesom starzenia; możliwe jest dzięki temu również wsparcie procesów trawiennych. Taki stan rzeczy sprawia, że C oraz E to witaminy przeznaczone przede wszystkim dla starszych pupilów.

Niezwykle ważne jest także dostarczanie psom (owczarkom niemieckim, ale także yorkom, jamnikom czy bernardynom) magnezu, wapnia, a także witamin D i K. Składniki te wydatnie przyczyniają się do wzmocnienia psich stawów oraz kości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here