Rodzaje manicure

Jest wiele metod malowania paznokci. Najpopularniejsza nadal jest hybryda, wiele miłośniczek ma żel, ale coraz większe zainteresowanie budzi też akryl. Który sposób malowania i stylizacji będzie najlepszy dla Ciebie?

By dłonie były zadbane i piękne, wymagają różnych zabiegów – dzięki nim stają się wizytówką każdej kobiety. Warto stosować różne preparaty, jak odżywka wzniecająca lub regenerująca, krem do rąk, ale też należały je malować lakierami. By uzyskać jak najlepsze efekty, warto wybrać najlepszą metodę siebie. Tym bardziej że dostępnych jest wiele innowacyjnych produktów ułatwiających i przyspieszających wykonanie idealnej stylizacji – jak m.in. Semilac 5 w 1, baza do naprawy płytki lub lakiery 3 w 1. Modne są zarówno proszki akrylowe, jak i hybrydy oraz żele kolorowe Semilac.

Popularne metody manicure – co wybrać?

Do wyboru są różne metody, które pozwalają wykonać modne paznokcie i zadbać o idealny manicure. Najpopularniejsze z nich to paznokcie hybrydowe, żele kolorowe (Semilac, Hi Hybrid itd.), a także akrylowe. Który sposób jest najlepszy, trwały i zapewnia najlepszy efekt?

Hybryda. Najpopularniejszy sposób stylizacji paznokci to nadal hybryda. Ma wiele plusów – jak między innymi trwała, zapewnia wspaniały blask i efekt na około 3-4 tygodnie, łatwa w wykonaniu i powszechnie dostępna. Można kupić lakiery Semilac 5w1 i wykonać ją szybko w domu. Jest to szybka, najtrwalsza i prosta metoda malowania paznokci, mimo że wymaga zastosowania lampy UV i nałożenia dwóch warstw lakieru. Bez problemu wykonasz taki manicure samodzielnie.

Żele kolorowe. Semilac, Victoria Vynn czy inni producenci oferują szeroki wybór żeli do paznokci. Dzięki nim można przedłużyć i utwardzić paznokcie. Wyróżniają się trwałością – cała stylizacja utrzymuje się nawet do 5 tygodni. Daje też możliwość przedłużenia paznokci na formie albo na tipsie. Manicure żelowy można także wykonać samodzielnie, ale potrzeba umiejętności i wprawy. Paznokcie żelowe modelują i nabłyszczają płytkę. Hybryda może utwardzić płytkę, ale nie nadaje się do przedłużania, dlatego tu przewagę mają żele.

Paznokcie akrylowe. Akryl utrzymuje się na paznokciach krócej, bo ok. 3 tygodni, ale jest bardzo odporny na uszkodzenia. Są to naturalne paznokcie przedłużone za pomocą akrylu, czyli proszku, który sam się utwardza. Nie trzeba używać lampy UV ani LED do paznokci, co dla wielu pań jest dużą zaletą – metoda akrylowa szybko zyskuje na popularności. Zdaniem niektórych pań nie wyglądają jednak tak pięknie i naturalnie jak żel czy hybryda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here