Podstawowe informacje na temat przeszczepu włosów

Gęste włosy to marzenie bardzo wielu osób. Niestety bywa tak, że fryzura staje się coraz rzadsza, włosy dosłownie wypadają garściami. To stresuje chyba każdego. Nie da się ukryć, że zadbane włosy każdemu dodają uroku. Na szczęście istnieje metoda leczenia, jaką jest przeszczep włosów Warszawa. Poniżej trochę więcej na ten temat.

Klinika włosa Warszawa

Jedną z metod leczenia dla osób, które tracą włosy na przykład plackami, jest przeszczep włosów. Zabieg tego typu jest wykonywany w specjalistycznych klinikach. Rozwój medycyny i technologii pozwala na to, by zabiegi były jak najmniej inwazyjne. Dzięki temu pacjenci szybko wracają do pełnej sprawności. Mimo wszystko po zabiegu trzeba zarezerwować sobie kilka dni wolnych, aby skóra zagoiła się. Co dzieje się podczas przeszczepu? Za pomocą specjalistycznego robota medycznego, w którego wyposażona jest klinika włosa warszawa, ze skóry głowy pacjenta pobierane są mieszki włosowe wraz z cebulkami. Podczas jednej sesji można pobrać ich nawet około 1500. Potem następuje wszczepianie włosów w te obszary na głowie pacjenta, z których włosy wypadły. Do przeszczepu używa się zatem materiału bezpośrednio pobranego ze skóry z obszaru dawczego.

Wszczepianie włosów – jak przygotować się do zabiegu?

W jaki sposób przygotować się do samego zabiegu? Przeszczep włosów Warszawa to postępowanie medyczne, do którego należy zdobyć kwalifikacje od lekarza specjalisty. Jest nim trycholog, a zatem lekarz badający stan włosów i ich kondycję. Podczas pierwszego spotkania z medykiem zostanie przeprowadzony bardzo dokładny i szczegółowy wywiad. To niezwykle ważny etap leczenia. W tym czasie lekarz ustala między innymi to, jakie jest podłoże wypadania włosów i czy przeszczep włosów Warszawa będzie odpowiednią metodą leczenia. Niestety nie każdy pacjent może być poddany zabiegowi, który jest w całości opłacony z własnej kieszeni. Przeszczep włosów nie jest w Polsce refundowany przez NFZ.

Co przed zabiegiem?

Jeżeli uzyska się pozytywną kwalifikację do zabiegu, trzeba będzie przynieść wyniki różnych badań, między innymi morfologii krwi. Poza tym potrzebne będą też zaświadczenia od lekarza kardiologa, ponieważ zabieg bywa obciążający dla osób mających problemy z sercem. Pacjent jest o wszystkim informowany na pierwszym spotkaniu w klinice. Warto zatem zadbać o ogólny dobry stan zdrowia. Po zabiegu warto zarezerwować sobie kilka wolnych dni na rekonwalescencję i dojście do siebie. A n efekty zabiegu trzeba poczekać około 5 tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here