Liposukcja - szansa na piękną sylwetkę

Problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej ma wiele kobiet. Zdrowa dieta oraz aktywny tryb życia nie zawsze prowadzą do osiągnięcia idealnej figury. Zima jest dobrym momentem, by zadbać o siebie i dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej przygotować się na lato. Co warto wiedzieć o liposukcji przed udaniem się na zabieg?

Liposukcja – co to jest?

Liposukcja Katowice to zabieg, który polega na odsysaniu tłuszczu. Najczęściej wykonuje się go na brzuchu, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się najchętniej, ale również można zmniejszyć obwód bioder, pupy, ud czy ramion. Medycyna estetyczna Katowice wykorzystuje liposukcję nawet do wyostrzenia linii twarzy.

Liposukcja brzucha katowice jest wykonywana za pomocą specjalnej rurki nazywanej kaniulą. Lekarz robi nacięcie w mało widocznym miejscu, przez które zostaje wprowadzona kaniula działająca podobnie jak odkurzacz.

Liposukcja Katowice powtarzana jest w kilku miejscach, które lekarz wcześniej zaznaczył. Po skończeniu zabiegu zakładane są szwy lub klamerki, które po tygodniu są zdejmowane. Zabieg przeprowadzany jest przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego lub pod narkozą.

Jak wygląda życie po zabiegu?

Liposukcja brzucha Katowice to zabieg, który wymaga pozostania w szpitalu w celu sprawdzenia, jak czuje się pacjentka. Najczęściej wystarczy doba lub dwie i można wrócić do domu.

Trzeba wiedzieć, że po zabiegu liposukcji Katowice przez miesiąc pacjentka chodzi w gorsecie, który jest uszyty ze specjalnych włókien przepuszczających powietrze. Ciało po zabiegu może być opuchnięte i bardzo wrażliwe.

Po zabiegu liposukcji Katowice koniecznie trzeba zatroszczyć się o siebie i przestrzegać zaleceń lekarzy. Czasami rozsądne jest udanie się na zwolnienie, by odpocząć po trudach zabiegu. Nie wolno palić papierosów, gdyż nikotyna obkurcza naczynia krwionośne.

Konieczne jest również zadbanie o zbilansowaną dietę, gdyż liposukcja brzucha Katowice nie jest zabiegiem, który pozwala na powrót do złych nawyków żywieniowych. Nie można również przesadzać i zbyt szybko wracać do katorżniczych ćwiczeń na siłowni. Odpoczynek oraz czas na regenerację jest po zabiegu niezbędny.

Medycyna estetyczna Katowice w postaci liposukcji daje kobietom narzędzie do uzyskania perfekcyjnego wyglądu. Trzeba jednak pamiętać, że bez diety oraz wprowadzenia do codziennego życia solidnej dawki ruchu efekty zabiegu nie utrzymają się na stałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here