Kosmetyki niezbędne do pielęgnacji i stylizacji włosów

Dobierz odpowiednie kosmetyki do swoich włosów – zarówno do ich pielęgnacji, jak i stylizacji. W sklepach jest ich tak wiele, że można się łatwo pogubić – pianki do włosów, ampułki, olejki, fluidy, suche szampony to tylko kilka przykładów. Zobacz zestawienie przydatnych produktów w zależności od rodzaju włosów i ich potrzeb. Staranna pielęgnacja ma wpływ na ich kondycję, wygląd oraz zdrowie.

Uniwersalny zestaw kosmetyków do włosów

Poniżej podpowiadamy, jak powinna wyglądać podstawowa baza kosmetyków, które są niezbędne do pielęgnacji i stylizacji włosów oraz fryzur – jak szampon, odżywka czy pianka do włosów. Taka baza produktów do uniwersalnego stosowania, niezależnie od typu włosów, pozwoli właściwie o nie zadbać. Jeśli Twoje kosmyki mają specjalne potrzeby – np. wymagają intensywnej regeneracji czy wsparcia w walce z łupieżem – koniecznie weź to pod uwagę.

Zainwestuj w dobrej jakości szampon, odżywkę z dodatkiem olejków oraz maskę – te produkty dopasuj w zależności od potrzeb Twoich włosów. Możesz też stosować domowe sposoby na wzmocnienie kosmyków, pamiętaj też, by regularnie przycinać końcówki i nie poddawać włosów obciążającym zabiegom – jak farbowanie czy prostowanie.

Inne przydatne kosmetyki do pielęgnacji

Innym produktem do zadań specjalnych są wcierki, czyli preparaty przeznaczone do wcierania w skórę głowy. Przeciwdziałają one wypadaniu włosów i pobudzają porost nowych czy też ograniczają produkcję sebum. Popularne jest też olejowanie w przypadku zniszczonych i przesuszonych włosów. Olejki nawilżają, wzmacniają i wygładzają włosy, a także ułatwiają stylizację. Po aplikacji wybranego olejku trzeba włosy owinąć czepkiem foliowym na kilka minut.

Kosmetyki do stylizacji oraz farby do włosów

Wiele kobiet codziennie układa swoje włosy w różne fryzury – jedne panie używają prostownicy, drugie marzą o lokach, innym zależy na tym, by podnieść włosy. By uzyskać wybrane pożądane efekty, mamy do wyboru szeroki wachlarz kosmetyków – jak pianki, pomady, lotiony, spreje, żele, gumy czy pasty. Każdy z produktów ma inne działanie.

Profesjonalne farby fryzjerskie

Osobną grupę stanowią także farby fryzjerskie – na profesjonalną koloryzację wybieraj się jednak tylko do profesjonalnego salonu. Profesjonalne farby do włosów to sposób na udaną koloryzację niezależnie od wybranego odcienia. Dzięki nim możesz zdecydować się na prawdziwą metamorfozę, odmienić swój wygląd albo tylko dodać blasku. Koloryzacja renomowanymi farbami fryzjerskimi to gwarancja efektu zgodnego z oczekiwaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here