muzealnik

Kiedy lubisz spędzać swój wolny czas w muzeach i lubisz oglądać różnego rodzaju wystawy to z pewnością widziałeś niejednego muzealnika w swoim życiu. Być może muzealnika jest właśnie dla Ciebie. W  końcu zarabianie na czymś co jest zarazem przyjemnością i miłą formą spędzania czasu, dla wielu brzmi jak spełnienie marzeń. Czym tak naprawdę zajmuje się muzealnik? Jakie są jego obowiązki pracownicze? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-muzealnika/ 

Co należy do obowiązków muzealnika?

Muzealnik zajmuje się głównie przygotowywaniem ekspozycji, które znajdują się w danym muzeum. Mogą być to tak samo zabytkowe przedmioty jak dzieła sztuki. Zadaniem muzealnika jest dbanie o to, aby za każdym razem zarówno zabytki jak dzieła sztuki wyglądały na ekspozycji czy też wernisażu nieskazitelnie. Bez wątpienia jest to zajęcie bardzo wymagające i odpowiedzialne. Zniszczenie starego zabytku może ciągnąc za sobą duże straty finansowe, a także historię. W pracy na takim stanowisku ważne jest też czuwanie nad konserwacją i przechowywaniem zabytków. Kiedy będziemy je źle przechowywać, mogą ulec destrukcji.

Co należy do zadań muzealnika?

Jako muzealnik poza samym dbaniem o zabytki będziemy musieli opowiadać o nich grupom odwiedzających. Przekaz informacji musi następować w sposób rzetelny. Nie możemy pomylił żadnych faktów i danych. Musimy dodatkowo potrafić opowiadać o sztuce i historii w zachęcający do słuchania sposób. 

Jest to zajęcie bardzo trudne, ponieważ zainteresowania małego dziecka historią nie należy do najłatwiejszych rzeczy, ale kiedy nam się uda to z pewnością odczujemy ogromną satysfakcję. Wykonując taką pracę możemy poczuć, że pomagamy edukować młode pokolenie, co jest niejako motorem napędzającym nas do pracy.

Jakie są obowiązki muzealnika? 

Kuratorzy mają obowiązek ułożyć ekspozycję w muzeach w jak najlepszy sposób. Każdy zabytek musi prezentować się w dobry sposób, tak żeby zdobywał dużą ilość odwiedzających. 

Oprócz tego zadaniem muzealnika jest opisywanie zabytków. Taki opis możemy później przeczytać na tabliczkach w muzeum. Wiąże się z wyśmienitą znajomością historii sztuki.

Zobacz też: http://www.lolipop.pl/na-czym-polega-praca-anestezjologa/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here