smartfon

Na co narzekają najczęściej posiadacze telefonów? Są to m.in. rysy na ekranie, szybko rozładowująca się bateria, lekkie uszkodzenia na obudowie, zawieszające się aplikacje lub pęknięcia. Zadbaj o swój smartfon, by służył dłużej niż jeden sezon – podpowiadamy, jak to zrobić.

Każdy smartfon wymaga różnych akcesoriów, które wpłyną na jego wygląd i wydajność. Niezbędne będzie na przykład etui na Huawei P40 czy Xiaomi Redmi 9, folia ochronna albo szkło hartowane na ekran. Przygotowaliśmy krótki poradnik, jak zadbać o smartfon.

Jak zadbać o ekran?

Jednym z kluczowych elementów każdego telefonu jest jego ekran – uszkodzenie wyświetlacza jest zwykle bardzo drogie i rzadko opłacalne. Powłoka ochronna to jeden z tych drobiazgów, na które warto zdecydować się od razu po zakupie smartfona. Nie wystarczy tylko etui na Huawei P40, Galaxy S21 czy iPhone 12, ekran wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Zdecyduj się na zamontowanie folii albo szkła – najlepiej w punkcie, w którym zajmie się tym osoba z doświadczeniem.

Pamiętaj też, że etui należy dobrać idealnie do modelu telefonu – ważne, by było oryginalne i świetnie dopasowane. Weź też pod uwagę, na ile dużo korzystasz z urządzenia, folia nie ochroni go przed upadkiem – lepszą inwestycją jest wytrzymałe i nowoczesne szkło hartowane.

Etui na Huawei P50, Xiaomi Redmi 8 czy Samsung Galaxy S21

Telefon, szkło hartowane albo folia ochronna oraz etui to najbardziej podstawowy zestaw. Wybór akcesoriów do smartfona jest ogromny – case’y, futerały, pokrowce, bumpery, etui silikonowe, przezroczyste, skórzane, zamszowe, z klapką, z kryształami, z modnymi motywami. Szeroki wachlarz możliwości pozwala spersonalizować smartfon zgodnie z gustem i w zależności od okazji. Wybór etui na Huawei P50 czy Xiaomi Redmi Note 8 ma ogromne znaczenie zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych. Musi nie tylko zapewniać właściwy poziom ochrony, ale i prezentować się estetycznie.

Etui na telefon a warunki atmosferyczne

Wiele smartfonów to modele wodoszczelne, ale warto unikać np. intensywnego deszczu czy kąpieli w wannie. Można też zainwestować w specjalne etui na dowolny model telefonu, które zagwarantuje mu właściwą ochronę. Nie tylko woda czy słońce wpływają na stan urządzenia –piasek na plaży może porysować ekran.

Zainwestuj zatem w dobrej jakości etui – na Huawei P40 Lite czy Galaxy A41. Najlepiej chroń telefon przed piaskiem, noś go w etui czy pokrowcu, ale też plecaku, by nie narażać go dodatkowo. Piasek trudno usunąć, więc najlepiej starać się go unikać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here