Czym jest nanoplastia i jak może wpłynąć na wygląd włosów?

0
915

Moda z szeroko rozumianego zachodu bardzo często jest przenoszona do Polski. Dotyczy to także nowych zabiegów fryzjerskich, na które coraz częściej mogą zdecydować się klientki rodzimych salonów.

Doskonałym na to przykładem jest nanoplastia, czyli zabieg prostowania włosów. Pod względem sposobu wykonania, a także skuteczności, w sposób znaczący różni się od metod tradycyjnych (np. prostowania keratynowego). Pozwala bowiem na wyprostowanie nawet bardzo kręconych włosów. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród kobiet.

Na czym polega nanoplastia?

Warto wyjaśnić, skąd bierze się tak wysoka skuteczność omawianego zabiegu. Wynika ona przede wszystkim z tego, w jaki sposób jest przeprowadzany. Polega bowiem na wprowadzeniu w strukturę włosów odpowiednich substancji aktywnych. Tą najważniejszą jest karbocysteina oksoacetamidowa, która zmienia kształt włosów. Ulegają one wyprostowaniu, zyskują również ładniejszy wygląd?

Co to jest karbocysteina? Powstaje ona poprzez połączenie kwasu glioksylowego z kwasem octowym. Warto w tym miejscu podkreślić, że cały zabieg prostowania włosów nie jest wcale szybki. Trwać może on do 3 do nawet 6 godzin. Warto jednak się na niego zdecydować, ponieważ gwarantuje natychmiastowy efekt w pełni wyprostowanych włosów. Co równie istotne, jest on dla nich w pełni bezpieczny. Kobiety nie muszą więc martwić się tym, że ich włosy ulegną uszkodzeniu.

Nanoplastia realizowana jest etapami. Najpierw włosy muszą zostać dokładnie umyte – nie można używać przy tym żadnych używek lub innych preparatów. Na czyste włosy nakładany jest specjalny preparat, który powinien utrzymać się na nich przez godzinę. Po tym czasie włosy są przemywane wodą i suszone.

W kolejnym etapie dochodzi do prostowania. Należy w tym celu użyć specjalnej prostownicy, która w skuteczny sposób wygładzi kolejne pasma włosów. Na sam koniec trzeba je umyć szamponem i nałożyć maskę.

Gdzie wykonać nanoplastię?

Ze względu na wysoki poziom skomplikowana zabiegu, a także konieczność użycia specjalistycznego sprzętu, na prostowanie włosów warto udać się do renomowanego salonu, który cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami.

Jak go znaleźć? Pomóc w tym może oczywiście internet. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać odpowiednie frazy, by na liście wyszukiwania wyświetlone zostały salony znajdujące się w pobliżu. Następnie wystarczy prześledzić oceny wystawiane przez internautów oraz oferty tych podmiotów, w których dostępna jest nanoplastia włosów. Poznań jest jednym z tych miast, w którym działa mnóstwo firm specjalizujących się w tego typu metodach. Dzięki temu klientki nie powinny mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca.

Warto na koniec jeszcze raz podkreślić, że nanoplastia poradzi sobie z prostowaniem każdych włosów – nawet tych bardzo kręconych czy też z afro. Każda kobieta może więc uzyskać efekt naturalnie wygładzonych włosów, które w żaden sposób nie są narażone na uszkodzenia lub inne szkodliwe zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here