Badanie piersi

Badanie USG piersi jest bardzo ważne jeśli chodzi o profilaktykę chorób piersi. Co roku wiele kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi. Problem wykryty we wczesnym stadium jest w pełni możliwe do rozwiązania. Trzeba tylko regularnie się badać.

O usg piersi

Badanie usg piersi jest badaniem całkowicie bezbolesnym. Kobieta nie odczuwa żadnego bólu w czasie tego badania. Kobieta nie powinna odczuwać także skrępowania. Lekarz, który wykonuje USG piersi zapewne robi to codziennie zapewne od wielu lat. Dla lekarza jest obojętne czy bada piersi duże czy małe, asymetryczne czy symetryczne. Dla niego ważne jest tylko postawienie właściwej diagnozy. Lekarz cieszy się, kiedy może przekazać pacjentce dobre wiadomości. Oby każda kobieta usłyszała dobre wiadomości w gabinecie lekarskim jeśli chodzi o jej piersi i sprawy ginekologiczne. Ile kosztuje usg piersi? Z pewnością nie za dużo. Tutaj chodzi o ludzkie zdrowie i życie. Zachowanie ciała w dobrym zdrowiu jest bezcenne. Co roku zbyt wiele kobiet dowiaduje się o nowotworach w sprawach kobiecych, a można tego uniknąć.

Ile kosztuje usg piersi?

USG piersi nie jest możliwe do wykonania na NFZ jeśli chodzi o badania profilaktyczne. Niestety NFZ nie refunduje takiego badania. Trzeba zgłosić się na badanie prywatnie. Jeżeli ktoś ma pakiet w pracy, chodzi oczywiście o prywatny pakiet medyczny, to zapewne takie badanie będzie w pakiecie. Warto zatem sprawdzić zakres swojego pakietu medycznego. Badanie prywatnie kosztuje około 100 złotych. Wszystko zależy także od miasta i renomy lekarza. W dużych miastach badanie jest droższe. W małych miastach zazwyczaj tańsze.

Systematyczne kontrole

Samodzielne systematyczne badanie piersi to badanie, jakie każda kobieta powinna wykonywać raz w miesiącu. Lekarze zazwyczaj pouczają kobiety jeśli chodzi o te badania. To kobieta najszybciej zauważy zmiany w swoich piersiach. Wiele kobiet jednak twierdzi, że zupełnie nie potrafi badać piersi. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to najlepszym rozwiązaniem jest częstsze poddawanie się badaniom lekarskim. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na USG wybrać się na przykład dwa razy w roku. Taka profilaktyka z pewnością przyniesie dobre skutki. Bardzo dobrą metodą jest, jeżeli matka uczy swoją córkę systematycznego badania piersi i systematycznych kontroli ginekologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here