Robimy coś z niczego

Każdy z nas zna co najmniej jedną osobę, która jest w mistrzem w wyczarowaniu czegoś z niczego. Choć nam wydaje się niemożliwe jak zrobić coś z niczego istnieją ludzie, którym przychodzi to bez problemu. I to na różnych płaszczyznach życia. Czy można się tego nauczyć? Spróbujmy rozważyć kilka scenariuszy.
Jak zrobić coś z niczego w kuchni, jeśli nasza lodówka świeci pustkami. Wbrew pozorom bardzo często stajemy przed takim dylematem. Wracamy późno do domu, sklepy już pozamykane albo wcale nie mamy ochoty wchodzić do żadnego z nich, a w domu musimy przygotować jakiś posiłek na następny dzień. Jak się do tego zabrać? Spójrzmy raz jeszcze do lodówki. Jeśli leży tam kawałek cebuli, pół starej ale nadającej się do jedzenia papryki, pomidor i ogórek oraz trochę mięsa w zamrażalniku, to możemy przygotować pyszny gulasz. Gulasz jest idealnym daniem obrazującym to, jak zrobić coś z niczego! Wystarczą resztki- trochę mięsa, jakieś warzywa, sos z pomidorów, wszystkie przyprawy jakie tylko mamy w szafce, a do tego ryż. Łączymy, gotujemy, dusimy, podsmażamy i gotowe- pyszne danie dla całej rodzinki i nikt nawet nie zauważy, że wykonane z resztek i skrawków.
Jeszcze kilkanaście lat temu nasze mamy i babcie nie miały takiego szczęścia jak my, a kiedy szły na zakupy, nigdy nie wiedziały, co uda się im kupić. W sklepach albo nic nie było, albo znienacka pojawiało się coś zupełnie nieoczekiwanego i trzeba było szybko podjąć decyzję o zakupie. Wtedy również nasze mamy oraz babcie były mistrzyniami w gotowaniu najpyszniejszych dań tak na prawdę z niczego. My żyjemy w świecie obfitującym w najróżniejsze produkty. Każdego dnia możemy gotować i próbować potraw z naszego kontynentu, a także z Chin, Ameryki czy Australii. Za pomocą kilku kliknięć w Internecie znamy ciekawe przepisy, zamawiamy produkty, które dostawca przynosi wprost pod nasze drzwi, płacimy zbliżeniowo i gotowe- bez wychodzenia z domu możemy wyczarować potrawy z odległych zakątków świata!
Jeśli chodzi o robienie czegoś z niczego, to świetnym przykładem będą też nauczycielki w szkole podstawowej. Ich wyobraźnie pozwala na tworzenie niesamowitych rzeczy przy użyciu tylko dostępnych skrawków papieru, materiału, kleju czy drutu. Wszystkie dzieci kochają swoje panie wychowawczynie w najmłodszych klasach, gdyż zapewniają im one bardzo dużo atrakcji. Dzięki papierowi i włóczce można wyczarować postacie z baśni, a przy użyciu kilku ścinków materiału, igły i nitki można wykonać cudowną suknię balową! Świat dzieci jest niesamowity i kolorowy, zwłaszcza jeśli mają ze sobą wspaniałego przewodnika.
Nikt nas nie nauczy jak zrobić coś z niczego. W tym wypadku możemy zdać się tylko na naszą kreatywność i wyobraźnię. Czy można to wyćwiczyć? Można spróbować. Pamiętajmy, że im więcej czytamy, uczymy się, poznajemy i doświadczamy, tym bogatsi jesteśmy w wiedzę, która może nam się przydać na różnych etapach naszego życia. Może dzięki niej kiedyś sami zrobimy coś niesamowitego przy użyciu zupełnie nie pasujących do siebie elementów, czyli tak naprawdę- coś z niczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here