plaga szczurów w polskich miastach deratyzacja warszawa

Od paru lat w Polskich miasta można zauważyć wzmożoną aktywność szczurów i innych gryzoni. Pojawiają się one nawet na nowych osiedlach, potrafią też dostać się przez kanalizację do mieszkań. Szczury to coraz większy problem dużych miast. Jak sobie z nim poradzić?

Gdzie i jak można znaleźć gryzonie? Jak rozpoznać szczura w domu?

W każdym przypadku, gdy w budynku zauważymy obecność gryzoni, to konieczna jest deratyzacja. Warszawa i inne duże miasta to miejsca, w których szczególnie trzeba wypatrywać śladów, zwłaszcza w starym budownictwie. Zwalczanie gryzoni jest szczególnie ważne, ponieważ to właśnie ten rodzaj zwierząt rozmnaża się najszybciej. Szczury i inne gryzonie chętnie korzystają z odpadków, o które w dużych miastach nietrudno, i z łatwością znajdują sobie kryjówki w starych piwnicach, czy w kanalizacji.

Szczury i inne gryzonie można wypatrzyć po śladach, które zostawiają. Najczęściej osiedlają się one w miejscach, w których znajduje się jedzenie. Zarówno szczury, jak i inne gryzonie, zakładają w domach gniazda: ich wejścia mają zazwyczaj około 10 centymetrów szerokości. O obecności gryzoni świadczą też ich odchody. Mocz, małe kulki odchodów(często zostawiane na jedzeniu), czy charakterystyczne małe plamy tłuszczy i brudu to znaki, na których należy szukać, jeśli podejrzewamy obecność gryzoni w naszym budynku lub mieszkaniu.

Deratyzacja: dlaczego jest potrzebna?

Deratyzacja to nic innego niż usuwanie gryzoni za pomocą środków biologicznych, mechanicznych i chemicznych. Zazwyczaj deratyzacja odnosi się do usuwanie myszy lub szczurów, ale za pomocą metod wykorzystywanych w tym procesie, można też pozbyć się kun, nornic, czy kretów.

Szczury roznoszą nawet 50 różnych czynników chorobotwórczych (nawet takich śmiertelnych dla człowieka), potrafią też ugryźć człowieka, gdy czują się agresywnie. Te gryzonie niszczą też żywność, pozostawiając na niej swoje odchody; potrafią też przegryźć przewody elektryczne i wywołać pożar. Z tych właśnie powodów, jak tylko zauważymy obecność szczurów, to konieczne jest przeprowadzenie deratyzacji, a nawet dezynsekcji. Nie istnieją domowe sposoby na poradzenie sobie ze szczurami. Nic nie dadzą jednorazowe opryski. Odszczurzanie, zostawianie trutek nie jest wcale takie łatwe. Trutki zazwyczaj umieszcza się w jedzeniu, ale szczury są bardzo nieufne i zdarza się nawet, że wysyłają szczura-kamikadze, aby sprawdzić jedzenie. Jeżeli taki szczur zdechnie na miejscu, to reszta nie zbliży się już do takiego jedzenia. Dlatego trzeba wiedzieć, jak w odpowiedni sposób rozłożyć pokarm i zwabić szczury. Zatrudnienie specjalistycznej firmy zajmującej się zwalczaniem gryzoni, która będzie dysponowała wieloma rodzajami środków, które zwalczają plagę szczurów, jest najlepszym sposobem na walkę z gryzoniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here