włosy
fot.: pexels.com

Piękne i zadbane włosy, to efekty systematycznej i kompleksowej pielęgnacji. Aby nasze włosy takie się stały, w swojej kosmetyczce koniecznie należy posiadać kilka produktów pielęgnacyjnych. Co do nich należy?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/kosmetyki-do-wlosow/

Kosmetyki do włosów, które trzeba mieć

Podstawowym kosmetykiem w codziennej pielęgnacji, jest oczywiście szampon do włosów. W tym przypadku bardzo istotne jest to, aby był to produkt dobrany do kondycji włosów oraz potrzeb skóry głowy. Jego działanie uzupełni odżywka, która dogłębnie nawilża i regeneruje włosy.

Kolejnym istotnym produktem jest maska do włosów. Jej działanie jest podobne do odżywki, jednak jest ono jeszcze bardziej aktywne. Wynika to z tego, że głębiej wnika w strukturę włosa, a czasem nawet do najmniejszych mieszków. Warto także zaopatrzyć się we wcierki do włosów, które wciera się w skórę głowy. Ich zadaniem jest powstrzymanie wypadania włosów oraz pobudzenie porostu nowych. Co więcej, niektóre z nich mogą wspomóc leczenie skóry głowy, a nawet ograniczyć produkcje sebum.

Jak jeszcze można dbać o włosy?

Oprócz regularnego mycia i odżywiania, istnieje również wiele zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym włosy zawsze będą w świetnej kondycji. Przykładem może być olejowanie włosów, które w krótkim czasie przynosi spektakularne efekty. Jest to zauważalne w szczególności u kobiet, które posiadają zniszczone, wysuszone i puszące się włosy. Do olejowania można wykorzystywać chociażby oleje spożywcze, najlepiej jednak jeżeli będą one nierafinowane.

Sposobem na zadbane włosy, oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, jest także ograniczenie ich stylizacji. Chociaż wiele kobiet nie wyobraża sobie funkcjonowania bez lokówki, suszarki czy prostownicy, to warto pamiętać ich umiejętnym używaniu. W tym przypadku, z pomocą przychodzą kosmetyki termoochronne. Dzięki nim, włosy stylizowane w wysokiej temperaturze nie staną się zniszczone oraz przesuszone.

Przeczytaj też: http://www.lolipop.pl/kilka-krokow-do-wymarzonej-fryzury/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here