Multiroom – co to jest

Jednym z wielu dodatków oferowanych przez operatorów telewizji jest multiroom. Zdobywa on coraz większą popularność wśród użytkowników telewizji ceniących sobie wygodę. Czym jest multiroom i jakie korzyści wiążą się z korzystaniem z tego dodatku?

Co to jest multiroom?

Multiroom jest usługą pozwalającą na oglądanie różnych programów telewizyjnych przy użyciu jednocześnie kilku telewizorów i bez konieczności podpisywania więcej niż jednej umowy z operatorem. W takim przypadku do każdego telewizora podłącza się osobny dekoder. Za każdy dodatkowy dekoder pobierana jest drobna opłata przez operatora. Część operatorów rezygnuje z niej u nowych odbiorców, co pozwala na przetestowanie multiroom i podjęcie decyzji, czy będzie on wykorzystywany w przyszłości. W zakresie poszczególnych operatorów istnieją pewne ograniczenia w kwestii usługi multiroom, chociażby u popularnego operatora INEA. Dzięki multiroomowi możliwe jest śledzenie nawet czterech różnych kanałów telewizyjnych na czterech telewizorach jednocześnie! Multiroom pozwala zatem na dostęp do najlepszych kanałów telewizyjnych, niezależnie od miejsca w domu, jeśli wykupi się lub wydzierżawi odpowiednią liczbę dekoderów.

Korzyści z multiroomu

Osoby, które decydują się na multiroom, często nie wiedzą na początku, jak wiele ma on zalet. Pierwszą z nich jest to, że unika się dzięki niemu kłótni o pilota, jeśli domownicy mają różne gusta w zakresie oglądania programów o określonej tematyce w danym momencie. Multiroom to usługa, która pozwala zatem na rozładowanie napiętej atmosfery w domu. Podział sygnału na kilka odbiorników nie powoduje przy tym pogorszenia się jakości obrazu. W multiroomie można oglądać nawet programy w jakości HD bez ryzyka, że pojawią się jakiekolwiek zakłócenia. Równie ważną korzyścią z korzystania z multiroomu jest to, że podłączenie do telewizora nagrywarki PVR pozwala na wykorzystanie jej pamięci w celu utrwalenia ulubionych programów telewizyjnych i odtworzenia ich, gdy tylko wróci się do domu. Można to zrobić nawet w sytuacji, w której inni domownicy aktualnie będą śledzić programy telewizyjne na innych odbiornikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here