Kiedy leczenie żylaków jest konieczne

Niegdyś żylaki uważane były jedynie za nieestetyczne zmiany na nogach. Badania przeprowadzone w czasie ostatnich dekad dowiodły jednak, że tego rodzaju patologie są oznaką niewydolności żylnej, która nieleczona może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Rosnąca świadomość wagi usuwania i leczenia żylaków sprawia, że coraz więcej klinik specjalizuje się w bezpiecznych i nowoczesnych zabiegach flebologicznych.

Kto powinien skorzystać z konsultacji z flebologiem?

Pomimo powszechności występowania niewydolności żylnej (zwłaszcza wśród pań) nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nieestetyczne zmiany na nogach, nasilające się obrzęki oraz uczucie ciężkości nóg powinny skłonić ich do odwiedzenia kliniki flebologicznej Wrocław. Warto podkreślić, że przyczyny powstawania żylaków nie są w pełni poznane, jednak predysponować do ich pojawienia się mogą: uwarunkowania genetyczne, tj. kruchość ścian żył oraz niewydolność zastawek, siedząca lub stojąca praca, nadwaga lub otyłość, przebyte ciąże oraz problemy hormonalne.Będąc w grupie ryzyka, nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Klinika flebologii Wrocław przeprowadzi konieczną diagnostykę, m.in. USG Doppler oraz zaproponuje odpowiednie leczenie lub profilaktykę. Osoby zagrożone pojawieniem się żylaków powinny zadbać o aktywność fizyczną, zdrową dietę oraz zacząć nosić wyroby uciskowe, które zadbają o odpowiedni odpływ krwi w kierunku serca.

Usuwanie żylaków wrocław – kiedy jest konieczne?

Leczenie żył zwykle opiera się na usunięciu zmienionych chorobowo naczyń. Nie należy jednak obawiać się tego rodzaju zabiegów. Współczesna medycyna korzysta z małoinwazyjnych, a przez to bezpiecznych metod leczenia. Drobne zmiany, np. pajączki usuwa się zwykle podczas skleroterapii, a powrót do codziennych obowiązków może nastąpić już kilkadziesiąt minut po zabiegu. Warto podkreślić, że noszenie wyrobów uciskowych powinno towarzyszyć pacjentom nawet kilka tygodni po zakończonym leczeniu. W przypadku poważniejszych zmian klinika flebologii Wrocław zaproponować może usunięcie żylaków na drodze podania chemicznych substancji, np. kleju tkankowego, lub przy użyciu metod termicznych, np. światła lasera. Oba te zabiegi charakteryzują się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem. Dzięki technologii operacji wewnątrznaczyniowych uniknąć można nieestetycznych blizn oraz powikłań związanych z infekcjami.

Niewydolność żylna nie musi oznaczać cierpienia związanego z bólem i ciężkością nóg, ani konieczności ukrywania ich w spodniach. Leczenie żył Wrocław to szansa na szybki powrót do dawnej sprawności, bez obawy o ból lub powikłania pooperacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here