Kamera w samochodzie

W dzisiejszych czasach samochód jest nie tylko środkiem transportu, lecz również miejscem spotkań i ważnych rozmów – często na szczeblu biznesowym. Stwarza to liczne powody do zainstalowania szpiegowskiej kamery w aucie. Zdobywanie dowodów na nieuczciwego pracownika lub niewiernego małżonka to tylko niektóre z nich. Jaka kamera do samochodu sprawdzi się najlepiej i gdzie ją umieścić? Spieszymy z odpowiedzią.

Kamera w samochodzie – sprzęt na wiele okazji

Profesjonalne sprzęty inwigilujące już dawno przestały być wyłączną domeną fachowców w rodzaju prywatnych detektywów lub służb wywiadowczych. Obecnie dyktafony, podsłuchy i mini kamery dostępne są powszechnie i za relatywnie niewielką cenę. Niewielkie rozmiary i sprytny kamuflaż sprawiają, że łatwo ukryć taki sprzęt w dowolnym miejscu – nawet w samochodzie.

Jeżeli podejrzewasz partnera o zdradę, za pomocą mini kamery możesz dowiedzieć się z kim lub dokąd jeździ. Jest to też skuteczny sposób na pozyskanie dowodów przeciwko nieuczciwemu współpracownikowi. Dobrym pomysłem jest też zainstalowanie rejestratora w samochodzie służbowym udostępnionym pracownikowi. W ten sposób zyskasz prosty sposób na nieinwazyjną kontrolę podwładnego o niepewnej lojalności. Wreszcie ukryta kamera w samochodzie zarejestruje zdarzenia w rodzaju napaści lub kradzieży – ułatwi to późniejszą identyfikację i postawienie sprawcy przed sądem.

Wiemy już, kiedy kamera w samochodzie bywa przydatna. Pozostaje jeszcze kwestia – które urządzenie wybrać i gdzie zainstalować kamerę w samochodzie. Jest to kluczowa kwestia, jeśli chcemy uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty, dlatego poniżej odpowiadamy na te pytania.

Mini kamera szpiegowska – najlepsze rozwiązania

mini kamera z rejestratorem

Ograniczona przestrzeń taka jak wnętrze samochodu wymaga rozwiązania, które nie rzuci się w oczy. Świetnym wyborem do tego celu będzie mini kamera z rejestratorem Esonic CAM-U7. W niewielkiej obudowie wielkości pudełka zapałek lub pendrive’a mieszczą się zaawansowane podzespoły gwarantujące wysoką jakość obrazu (720p) i dźwięku.

Miniaturowy obiektyw może pracować w położeniu pionowym lub poziomym z obrotem w zakresie 90° – bez trudu ustawisz więc kamerę w optymalnym dla Ciebie miejscu. Dla najlepszego efektu możesz umieścić ją w tylnej części deski rozdzielczej, uchylonym schowku samochodowym lub pod zagłówkiem tylnego siedzenia. Aby zaoszczędzić baterię i miejsce na karcie pamięci skorzystaj z aktywacji nagrywania po wykryciu ruchu. Działając w tym trybie mini kamera z rejestratorem uchwyci jedynie istotne wydarzenia.

Kamera ukryta w ładowarce USB – PV-CG20

Trudno sobie wyobrazić bardziej niepozorny przedmiot w samochodzie od ładowarki USB. Mając ten fakt na względzie firma Lawmate opracowała urządzenie o nazwie PV-CG20 – kamera do samochodu ukryta w ładowarce. Taki kamuflaż daje gwarancję całkowitej dyskrecji, zaś mikroskopijny obiektyw uchwyci wszystkie ważne wydarzenia w znakomitej jakości Full HD.

Główną zaletą kamery do samochodu ukrytej w ładowarce jest wysoka wydajność: czerpanie z zasilania sieciowego daje potencjalnie nieograniczony czas pracy, zaś obsługa kart pamięci do 128 GB pozwoli na zebranie wielu godzin materiałów. Kamera posiada też wydajny mikrofon, który wyłapie wyraźny dźwięk z otoczenia oraz funkcję znakowania plików datą i godziną dla większej wiarygodności dowodowej. Do tego dodajmy łatwy montaż i oświetlenie IR do nocnego nagrywania, a otrzymamy doskonały sprzęt szpiegowski, który świetnie sprawdzi się w każdym samochodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here