Jak wybrać ofertę najlepszego kuriera?

Usługi kurierskie na dobre wpisały się w naszą codzienność. Korzystamy z nich, kupując w sklepach internetowych, ale także wtedy gdy chcemy przekazać paczkę rodzinie czy przyjaciołom. Wybór firmy kurierskiej nie należy jednak do najprostszych. Na rynku znajdziemy ich naprawdę dużo, a wszystkie starają się maksymalnie zadowolić klientów i ułatwić im korzystanie ze swoich usług.

Kilka kroków do najlepszego kuriera

Szukając najlepszej oferty powinniśmy oczywiście zwrócić uwagę na cenę. Kilka popularnych firm kurierskich możemy porównać na stronie sendit.pl. Taka analiza pozwoli nam szybciej podjąć decyzję. Niekiedy różnice w cenach mogą być naprawdę duże.

Kolejna kwestia dotyczy czasu dostawy. Zazwyczaj, większość firm gwarantuje dostawę w około dzień lub dwa od daty nadania. Nietrudno się jednak domyślić, że czas ten może się znacznie wydłużyć i zależy od paru czynników. Jednym z ważniejszych jest to, kiedy planujemy wysłać paczkę. W okresie świątecznym lub w czasie zimy przesyłki mogą być nieco opóźnione. Szybkość i czas dostawy wiążą się także z pewnymi dodatkowymi opcjami, jakie coraz częściej oferują firmy kurierskie. Tak zwane dostarczenie na godzinę jest w prawdzie dodatkowo płatne, ale dzięki temu mamy pewność że nasza paczka dotrze do adresata na przykład przed godziną dziewiątą bądź dwunastą.

Szczególnie właściciele e-sklepów powinni zwrócić uwagę na kolejną kwestię. Dotyczy ona procesu odebrania paczek. Niektóre firmy kurierskie pozwalają na zamówienie kuriera przez specjalny system, w innych z kolei konieczny będzie telefon i próba umówienia się z kurierem. Oczywiście pierwsza forma jest dużo wygodniejsza. Obecnie niemal nie zdarza się sytuacja, w której samodzielnie musimy dostarczyć paczki do siedziby firmy kurierskiej. Nasze zadanie ogranicza się jedynie do spakowania i przekazania przesyłki.

Wybór najlepszej firmy kurierskiej wymaga od nas pewnych analiz. Musimy zastanowić się na jakich kwestiach nam najbardziej zależy, ile paczek miesięcznie średnio wysyłamy i jakiej mogą być one wielkości oraz sprawdzić jak w ogóle przebiega współpraca z dana firmą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here